reede, 3. juuni 2016

Kokkuvõte Araabia Ühendemiraatidest

 
Esimene riik kümnest on läbitud, üks kõige lihtsamatest ja eestlaste poolt külastatumatest riikidest. Kuid siiski kirjutan lõpetuseks mõned soovitused neile, kellele meeldib sinna omal käel reisida:
 
 
* Kui vähegi võimalik, reisige käsipagasiga. Mina jõudsin Dohas joostes järgmisele lennule, kuid minu pagas poleks kindlasti jõudnud.
 
* Autorendifirmade nõuded on mitte ainult riigiti erinevad, vaid ka firmade lõikes erinevad. Kui midagi ühes ebaõnnestub, siis proovige teist. Rentides auto ette mõelge läbi kõik nõuded - ka rahvusvahelise juhiloa nõue.
 
* Kesklinnad ja pilvelõhkujad on kenad, kuid kui soovite näha kohalikku elu, siis tuleb minna äärelinna ja külasse. Võimalusel käige kõrbes, seal on elu-olu oluliselt erinev rannikupiirkonnast.
 
* Araabia Ühendemiraatides armastatakse puhtust ja korda. Keegi ei ürita Sind tüssata ja ei tüüta oma kaubaga (nagu Türgis või Tuneesias), kuid eks turumajandus ole siingi ja ikka pakutakse võimalust midagi lisaks osta.

* Hotelli broneerides arvestage ca 20% lisatasudega. Nii Abu Dhabis kui Dubais on terve rida hotellimakse, hiljuti lisati linnamaks 15 dirahmi päevas, juba enne oli 10%+6% kohalikud maksud.
 
* Araablased on väga sõbralik rahvas, ärge kartke nendega suhelda. Seda vaatamata sotsiaalsele staatusele ehk nii "valgerüüd" kui ka "lihtrahvas" - mõlemad suhtlevad sõbralikult. Seda vähemalt välismaalastega, sest omavahel on neil käitumisreeglid väga rangelt paigas.
 
* Linnas on kaardimaksed võimalikud, kuid maapiirkonnas neid ei tunta. Sularaha on kõige kasulikum vahetada USA dollaritest ehk võtke kaasa dollareid ja vahetage kohapeal dirahmidesse. Eurot vahetades kaotate rohkem. Ärge Eestis küll üritage dirahme osta, nende kurss on ostmisel hirmkõrge.
 
* Vesi on meres väga soolane, kasutage ujumisel kaitseprille ja kohe pärast ujumist käige dussi all.
 
* Kütuse hind on nii odav, et kasutage võimalust sõita ka kaugematesse avastamata piirkondadesse. Kiirteed on aga tasulised. Rendiautol on enamasti peal oma elektrooniline seade, mis registreerib maksualast läbisõidu automaatselt. Üks läbisõit ca 3 dirahmi ehk alla ühe euro. Minul läks kokku 10 dirahmi kiirteemaksu 750 km läbisõitmisel.
 
* Liiklus on tihe, kuid turvaline. Suunatulesid eriti ei kasutata ja kiiruseületamine on tavaline, kuid ärge teie seda tehke, sest kiiruskaameraid on igal pool. Kohalikud lihtsalt teavad, kus nad on ja/või ei hooli trahvidest (mõtlen "valgerüüsid). Jälgida tuleb valgeid toonitud klaasidega maastureid, eriti kui teil on väike auto, sest nad reastuvad ümber väga jõuliselt.
 
* Õhtul autoga kesklinna minnes on parkimiskohta lootusetu leida. Lähimad vabad kohad 2-3 km kesklinnast eemal. Lisaks on siin tipptund just õhtuhämaruses, siis trügivad kõik kesklinna poole.
 
* Toidud on maitsvad, vürtsised. Piim on väga hea, just nagu eestimaine. Söömine külakohvikutes kätega (va supp ja kastmed), ärge kartke seda. Puhastage käed enne söömist hoolikalt ja sööge nii nagu kohalikel kombeks. Restoranides ja linnades on ikka euroopalikud kombed - noad ja kahvlid. Poes toidukaubad oluliselt odavamad kui meil, kuid kui soovite osta viinereid, siis need on konserkarbis, kui soovite osta töödeldud liha, siis ka see on konservkarbis jne ehk kõik riknevad valmistoidud kon konservides. Hmm ... ja kommid on suhteliselt kallid.

Ja lõpuks, see pole see riik, kus ma elada tahaks. Selleks, et midagi rohelist õues kasvaks, tuleb iga taime alla panna veetoru; õues viibides peab oma hingamisteid kaitsma liiva eest; päeval on kuum ja õhtul lämbe, kogu aeg on justkui õhku vähe. Aga näe - inimesed elavad siin ...
Vaade Abu Dhabi ühele tulevikuvaatamisväärsusele - 39 korruselist Fairmont hotelli alles ehitatakse














Fairmont hotelli ehitus lähemalt















Homme õhtul olen juba Lõuna-Aafrika Vabariigis. Järgmiste blogimisteni !
 












 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar